Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 825 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Witamy w świecie lalek...

poniedziałek, 09 lipca 2007 21:36


                  Czeka na państwa okazja poznania najnowszej lalki o paryskich oczach, antracytowych włosach oraz szkarłatnych ustach. Alabastrowy odcień skóry o zapachu świeżych malin. Delikatna i krucha wewnątrz......Na zewnątrz... Nie dla każdego.


09.07.2007- wygrałam... poraz kolejny. Czy to zwykłe szczęście? Czy może jednak taki mój los? Po wielu klęskach nadszedł czas urodzaju...... Na jak długo?

Pocałuj mnie w policzek, usta są zarezerwowane..........
Następne spełniam pragnienie... :)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Tak

niedziela, 08 lipca 2007 22:07
Życie na tak.... No tak, bo żyję.


Oj żyję... Oj pragnę...

Mam pomysł... Na inne życie- na moje życie...
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

...........

sobota, 30 czerwca 2007 22:44
Każda łza jak kropla krwi napełnia me życie. Gdzież się podział jego sens, dlaczego umilkły we mnie głosy? Cicho pragnęłam. Osiągnęłam. Nigdy Ci nie wyznam prawdy, wolę zgnić od środka niż okazać słabość.

Tak spoglądam w czarną przyszłość. Na niebie pełno chmur............

Cień
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Magdalena

sobota, 30 czerwca 2007 13:43


Nie pamiętam jego twarzy, lecz miał przyjemny zapach....

Nie zwracałam uwagi na współtowarzyszy mej podróży, oddawałam się muzyce. Leciałam jak ptak w przestworzach stojąc na ziemi.


Skąd się wzięła Magdalena? Sięgnęłam do znaczenia imion, by sprawdzić do czego owa Magdalena jest zdolna.
Źródło:
1. Twoim celem jest życie na wysokich obrotach. Jesteś bardzo wrażliwa i subtelna, wyczulona na najdrobniejsze powiewy romantyczności i drgnienia serca, a zarazem pełna temperamentu i witalności, drapieżności i zmysłowego uroku. I nie masz najmniejszego zamiaru rezygnować z żadnej ze stron swej osobowości! Dyplomacja i umiłowanie spokoju nie wykluczają przecież życiowego sprytu i analitycznego spojrzenia na rzeczywistość. Zamiłowanie do rzeczy idealnych, np. poezji, muzyki czy filozofii, można pogodzić z zainteresowaniem sprawami codziennymi - rywalizacją, pieniędzmi i chłopcami (dla których sprostanie Ci jest nie lada wyzwaniem). Starasz się wykorzystać wszystkie swoje możliwości i żyć pełnią życia, nie szufladkując go. Nie znosisz stałych obowiązków i rygorów; buntujesz się przeciw ograniczaniu swobody; często reagujesz nerwowo i impulsywnie. Gdy jednak się uspokoisz, można z Tobą przedyskutować nawet najtrudniejsze i kłopotliwe sprawy: Jesteś dziewczyną niezwykle aktywną, żywo zainteresowaną wszystkim, co Cię otacza, poddającą się urokowi świata przyrody i literatury. Ponieważ wyróżniasz się bystrym i wnikliwym umysłem, wykazujesz czasem skłonność do przewodzenia innym i do narzucania im swojej woli. Robisz to jednak z dużym wyczuciem i wdziękiem, dzięki czemu nikogo do siebie nie zrażasz, a raczej zdobywasz przyjaciół. Lubisz wypełniać postawione przed Tobą zadania, pod warunkiem że sposób wykonania pozostawiono do Twego uznania. Bardzo dbasz o swój wygląd, troszczysz się o makijaż przy uroczystych okazjach, lubisz się modnie ubierać. Masz dużo zdrowego rozsądku, ale potrafisz iść za głosem serca, jesteś zdolna do poświęceń, do niesienia pomocy; do wielkiego oddania i do wielkich namiętności. Największą władzę ma nad Tobą potęga uczuć.
2. Magdaleny są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega. Jednocześnie jednak nie ulegają złudzeniom, mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz - rzadko idzie to w parze - niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni; pociągają je zarówno rzeczy idealne, jak poezja, sztuka i filozofia, jak i sprawy "świata tego" - rywalizacja, pieniądze i seks. Oddają się jednemu i drugiemu, nie dzieląc swojego życia na osobne szufladki. Uroda Magdalen polega głównie na witalności. Zdarza się, ze silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki. Małżeństwo i dom raczej nie są dla Magdalen celem samym w sobie. Ich celem jest życie na wysokich obrotach. Uwaga, panowie! Tym kobietom trzeba umieć sprostać!

Cholera ;/ Magdalena taka jest ;/

Szukając dalej, postanowiłam zajrzeć na znaczeniu liczb, owa Magdalena urodziła 07.09 dawno, dawno temu kiedy na Ziemi królowały dinozaury.

7

Święta liczba wszystkich ludów starożytnych. Jej moc potwierdzały zjawiska niebieskie: siedem dni każdej fazy księżyca i istnienie siedmiu planet. W systemie pitagorejczyków symbol wszechświata, gdyż łączy cztery żywioły z boskością trójki, Ziemię i Niebo. 7 łączy w sobie 4 (która symbolizuje ziemię) i 3 symbol nieba. Przedstawia w ten sposób cały wszechświat stanowiący dynamiczną całość. Róża o siedmiu płatkach jest symbolem siedmiu nieb. 7 to liczba całości, porządku moralnego. W starożytnym Egipcie symbolizowała wieczne życie. Przedstawia cały, zamknięty cykl, doskonałość dynamiczną. Wg tradycji 3 religii monoteistycznych świat został stworzony w siedem dni. Symbolizuje także szczęście (szczęśliwa 7). Liczba ta łączy w sobie siedem cudów świata; siedem dni stworzenia świata oraz siedem kolorów tęczy.

9

Liczba ta jest uważana za świętą gdyż jest wynikiem mnożenia trzech przez trzy. Jest także ostatnią cyfrą co symbolizuje przełom. Liczba ta ma także inne właściwości matematyczne np.
9 * 2 = 18 i 1 + 8 = 9
5 * 9 = 45 i 4 + 5 = 9
9 * 3 = 27 i 2 + 7 = 9
4 * 9 = 36 i 3 + 6 = 9
6 * 9 = 54 i 5 + 4 = 9
7 * 9 = 63 i 6 + 3 = 9
W starożytnej Grecji 9 ma znaczenie rytualne. Demeter przez 9 dni wędruje po świecie w poszukiwaniu swojej córki Persefony. Dziewięć muz przychodzi na świat za sprawą Zeusa podczas dziewięciu miłosnych nocy. 9 symbolizuje owocne poszukiwania, ukoronowanie wysiłków, zakończenie procesu tworzenia. 9 to również wszechświat jako całość złożona z trzech części. Każdy ze światów : niebo, ziemia i piekło, jest przedstawiany za pomocą trójkąta lub cyfry 3. Według tradycji judeochrześcijańskiej istnieje 9 hierarchii anielskich, 9 sfer niebieskich, 9 kręgów piekielnych. Egipcjanie nazywali 9 Górą Słoneczną. Wyrażała ona dla nich przemiany, którym podlegała w trzech światach ( boskim, ziemskim i intelektualnym) trójca bóstw Ozyrys, Izyda i Horus, przedstawiająca Esencję, Substancję i Życie. 9 oznacza również zbawienie, dlatego w tradycji chrześcijańskiej Jezus, ukrzyżowany o trzeciej, zaczyna agonię o szóstej i umiera o dziewiątej. 9 jest ostatnią w szeregu cyfr. Jest więc końcem i zarazem ponownym początkiem, przeniesieniem zjawiska na nowy, szerszy plan. Związana jest z ideą ponownych narodzin, kiełkowania, jak i jednocześnie śmierci, zaniku. Przez dziewięć miesięcy trwa też okres ciąży.

Lecz Magdalena wciąż zastanawia się nad sensem swojego życia. Ciągle coś ją w sercu męczy. Magdalena się jednak zmieniła. Dzisiaj to ona zaczęła cierpieć.....
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Legenda Cejlońska "Kobieta"

piątek, 29 czerwca 2007 17:45




"O poranku świata Brahma stworzył Mężczyznę.
A nie będąc zadowolony ze swego dzała
Zapragnął je poprawić i wtedy
Zaczął tworzyć drugą istotę ludzką:

Wziął więc garść ziemi
I nieco nieba
Wziął gwałtowny wiatr.
I trochę wody ze spokojnego strumienia,
Wziął owoc mango, melon, granat,
Winne grono i figę.
Wziął smukłe drzewo
Wraz z kolorową papugą, która
Skrzeczała siedząc na najwyższych gałęziach.
Wziął cząstkę natury wróbla,
Coś z gołębia i coś z pawia,
Wziął serce jagnięcia
Wdzięk dzikiego jelenia
I gniew tygrysa
Wszystkie te i inne jeszcze
Szalone i słodkie rzeczy
Wziął Brahma i zmieszał ze sobą
Aby stworzyć swe drugie dzieło:
Kobietę...

I kiedy ta mozolna praca
Została wreszcie ukończona
Brahma popatrzył na to, co zrobił
I na jego ustach pojawił się uśmiech.
I uśmiechał się Brahma"


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  8 988  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O moim bloogu

Pamiętnik

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Ulubione strony

Fotografia

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 8988

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl