Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 825 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

...........

sobota, 30 czerwca 2007 22:44
Każda łza jak kropla krwi napełnia me życie. Gdzież się podział jego sens, dlaczego umilkły we mnie głosy? Cicho pragnęłam. Osiągnęłam. Nigdy Ci nie wyznam prawdy, wolę zgnić od środka niż okazać słabość.

Tak spoglądam w czarną przyszłość. Na niebie pełno chmur............

Cień
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Magdalena

sobota, 30 czerwca 2007 13:43


Nie pamiętam jego twarzy, lecz miał przyjemny zapach....

Nie zwracałam uwagi na współtowarzyszy mej podróży, oddawałam się muzyce. Leciałam jak ptak w przestworzach stojąc na ziemi.


Skąd się wzięła Magdalena? Sięgnęłam do znaczenia imion, by sprawdzić do czego owa Magdalena jest zdolna.
Źródło:
1. Twoim celem jest życie na wysokich obrotach. Jesteś bardzo wrażliwa i subtelna, wyczulona na najdrobniejsze powiewy romantyczności i drgnienia serca, a zarazem pełna temperamentu i witalności, drapieżności i zmysłowego uroku. I nie masz najmniejszego zamiaru rezygnować z żadnej ze stron swej osobowości! Dyplomacja i umiłowanie spokoju nie wykluczają przecież życiowego sprytu i analitycznego spojrzenia na rzeczywistość. Zamiłowanie do rzeczy idealnych, np. poezji, muzyki czy filozofii, można pogodzić z zainteresowaniem sprawami codziennymi - rywalizacją, pieniędzmi i chłopcami (dla których sprostanie Ci jest nie lada wyzwaniem). Starasz się wykorzystać wszystkie swoje możliwości i żyć pełnią życia, nie szufladkując go. Nie znosisz stałych obowiązków i rygorów; buntujesz się przeciw ograniczaniu swobody; często reagujesz nerwowo i impulsywnie. Gdy jednak się uspokoisz, można z Tobą przedyskutować nawet najtrudniejsze i kłopotliwe sprawy: Jesteś dziewczyną niezwykle aktywną, żywo zainteresowaną wszystkim, co Cię otacza, poddającą się urokowi świata przyrody i literatury. Ponieważ wyróżniasz się bystrym i wnikliwym umysłem, wykazujesz czasem skłonność do przewodzenia innym i do narzucania im swojej woli. Robisz to jednak z dużym wyczuciem i wdziękiem, dzięki czemu nikogo do siebie nie zrażasz, a raczej zdobywasz przyjaciół. Lubisz wypełniać postawione przed Tobą zadania, pod warunkiem że sposób wykonania pozostawiono do Twego uznania. Bardzo dbasz o swój wygląd, troszczysz się o makijaż przy uroczystych okazjach, lubisz się modnie ubierać. Masz dużo zdrowego rozsądku, ale potrafisz iść za głosem serca, jesteś zdolna do poświęceń, do niesienia pomocy; do wielkiego oddania i do wielkich namiętności. Największą władzę ma nad Tobą potęga uczuć.
2. Magdaleny są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega. Jednocześnie jednak nie ulegają złudzeniom, mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz - rzadko idzie to w parze - niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni; pociągają je zarówno rzeczy idealne, jak poezja, sztuka i filozofia, jak i sprawy "świata tego" - rywalizacja, pieniądze i seks. Oddają się jednemu i drugiemu, nie dzieląc swojego życia na osobne szufladki. Uroda Magdalen polega głównie na witalności. Zdarza się, ze silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki. Małżeństwo i dom raczej nie są dla Magdalen celem samym w sobie. Ich celem jest życie na wysokich obrotach. Uwaga, panowie! Tym kobietom trzeba umieć sprostać!

Cholera ;/ Magdalena taka jest ;/

Szukając dalej, postanowiłam zajrzeć na znaczeniu liczb, owa Magdalena urodziła 07.09 dawno, dawno temu kiedy na Ziemi królowały dinozaury.

7

Święta liczba wszystkich ludów starożytnych. Jej moc potwierdzały zjawiska niebieskie: siedem dni każdej fazy księżyca i istnienie siedmiu planet. W systemie pitagorejczyków symbol wszechświata, gdyż łączy cztery żywioły z boskością trójki, Ziemię i Niebo. 7 łączy w sobie 4 (która symbolizuje ziemię) i 3 symbol nieba. Przedstawia w ten sposób cały wszechświat stanowiący dynamiczną całość. Róża o siedmiu płatkach jest symbolem siedmiu nieb. 7 to liczba całości, porządku moralnego. W starożytnym Egipcie symbolizowała wieczne życie. Przedstawia cały, zamknięty cykl, doskonałość dynamiczną. Wg tradycji 3 religii monoteistycznych świat został stworzony w siedem dni. Symbolizuje także szczęście (szczęśliwa 7). Liczba ta łączy w sobie siedem cudów świata; siedem dni stworzenia świata oraz siedem kolorów tęczy.

9

Liczba ta jest uważana za świętą gdyż jest wynikiem mnożenia trzech przez trzy. Jest także ostatnią cyfrą co symbolizuje przełom. Liczba ta ma także inne właściwości matematyczne np.
9 * 2 = 18 i 1 + 8 = 9
5 * 9 = 45 i 4 + 5 = 9
9 * 3 = 27 i 2 + 7 = 9
4 * 9 = 36 i 3 + 6 = 9
6 * 9 = 54 i 5 + 4 = 9
7 * 9 = 63 i 6 + 3 = 9
W starożytnej Grecji 9 ma znaczenie rytualne. Demeter przez 9 dni wędruje po świecie w poszukiwaniu swojej córki Persefony. Dziewięć muz przychodzi na świat za sprawą Zeusa podczas dziewięciu miłosnych nocy. 9 symbolizuje owocne poszukiwania, ukoronowanie wysiłków, zakończenie procesu tworzenia. 9 to również wszechświat jako całość złożona z trzech części. Każdy ze światów : niebo, ziemia i piekło, jest przedstawiany za pomocą trójkąta lub cyfry 3. Według tradycji judeochrześcijańskiej istnieje 9 hierarchii anielskich, 9 sfer niebieskich, 9 kręgów piekielnych. Egipcjanie nazywali 9 Górą Słoneczną. Wyrażała ona dla nich przemiany, którym podlegała w trzech światach ( boskim, ziemskim i intelektualnym) trójca bóstw Ozyrys, Izyda i Horus, przedstawiająca Esencję, Substancję i Życie. 9 oznacza również zbawienie, dlatego w tradycji chrześcijańskiej Jezus, ukrzyżowany o trzeciej, zaczyna agonię o szóstej i umiera o dziewiątej. 9 jest ostatnią w szeregu cyfr. Jest więc końcem i zarazem ponownym początkiem, przeniesieniem zjawiska na nowy, szerszy plan. Związana jest z ideą ponownych narodzin, kiełkowania, jak i jednocześnie śmierci, zaniku. Przez dziewięć miesięcy trwa też okres ciąży.

Lecz Magdalena wciąż zastanawia się nad sensem swojego życia. Ciągle coś ją w sercu męczy. Magdalena się jednak zmieniła. Dzisiaj to ona zaczęła cierpieć.....
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Legenda Cejlońska "Kobieta"

piątek, 29 czerwca 2007 17:45
"O poranku świata Brahma stworzył Mężczyznę.
A nie będąc zadowolony ze swego dzała
Zapragnął je poprawić i wtedy
Zaczął tworzyć drugą istotę ludzką:

Wziął więc garść ziemi
I nieco nieba
Wziął gwałtowny wiatr.
I trochę wody ze spokojnego strumienia,
Wziął owoc mango, melon, granat,
Winne grono i figę.
Wziął smukłe drzewo
Wraz z kolorową papugą, która
Skrzeczała siedząc na najwyższych gałęziach.
Wziął cząstkę natury wróbla,
Coś z gołębia i coś z pawia,
Wziął serce jagnięcia
Wdzięk dzikiego jelenia
I gniew tygrysa
Wszystkie te i inne jeszcze
Szalone i słodkie rzeczy
Wziął Brahma i zmieszał ze sobą
Aby stworzyć swe drugie dzieło:
Kobietę...

I kiedy ta mozolna praca
Została wreszcie ukończona
Brahma popatrzył na to, co zrobił
I na jego ustach pojawił się uśmiech.
I uśmiechał się Brahma"


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Padlinożerca?

piątek, 29 czerwca 2007 16:02
No i wyszarpałam... Szarpałam z życia tak mocno, wręcz na chama, wulgarnie pisząc, i w końcu udało się. Jednak nie jestem usatysfakcjonowana z tego co zjadłam. Pożywiłam się padliną, a wiem, że stać było mnie na więcej. Mogłam upolować coś znacznie większego i smaczniejszego, co wystarczyłoby mi na jakiś czas. Ale zadowolić się muszę tym co przyniósł mi wiatr. Następnym razem poświęcę więcej czasu na polowanie. Nie lubię resztek, nie lubię ochłapów.Otwieram nowy rozdział w życiu.
troszkę kokietki, troszkę piękności, troszkę inteligencji, troszkę współczucia......
za mało.
Jak na to, co potrafię.

No tak, piszę bzdury. Magdaleno! Ty się nigdy nie zmienisz. Ale Magdalena ma nadzieję, a może jednak... Ależ Magdaleno, weź to życie za fraki i pokaż na co Ciebie stać.
Tak, to zrobię...


Dzisiejsza noc będzie opierała się na poszukiwaniu miłości na nocnym niebie.

Podbiję świat. Obiecuję sobie to!

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wieczna szarpanina

czwartek, 28 czerwca 2007 15:55
Kiedy człowiek dorasta, wyzwala ze swojego umysłu pragnienia... Pragnie być kochany, pieszczony, pragnie doznawać.

Doznawałam... Na wiele sposobów.

Jutro się okaże czy warto było szarpać się z życiem. Czy warto było żyć. Jutro będzie DZIEń PRAWDY. Jutro dowiem się, że jestem nikim. Jutro zapragnę już tylko jednego. By odejść w pokorze z tego świata.

Jutro się okaże czy warto było szarpać się z życiem. Otworzę drzwi i krzyknę w myślach. Do mych oczu napłyną łzy. Będę wtedy silna. Postanowię podbić świat. Wygrałam walkę ze śmiercią, poraz trzeci i kolejny.

Jutro się okaże czy warto było szarpać się z życiem. Stanę się pusta i obojętna na piękno tego świata. Dojrzeję się do gorących myśli. Popłynę po nocnym niebie na najjaśniejszej gwieździe. Spełnię swoje najcichsze marzenie....

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  8 986  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Archiwum

O moim bloogu

Pamiętnik

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Fotografia

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 8986

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl